absolute_storm

Absolūtās vētras tavā dzīvē

Kā izdzīvot situācijās, kad notiek katastrofa? Tas var būt reāls nelaimes gadījums, kara situācija, vardarbība, bet varbūt arī brīdis, kurā tu saproti, ka tiec krāpts, nodots vai esi totāli izgāzies.

Apzinātības meistari apgalvos, ka ikviena situācija ir neitrāla, tas esi tu, ka caur savām emocijām un pieredzēm piešķir notiekošajam pozitīvu vai negatīvu lādiņu. Galvenais ir būt klātesošam, neļaujot pagātnes stāstiem un draudīgās nākotnes projekcijām ietekmēt pašlaik notiekošo.

Un tomēr. Var pienākt brīdis, kad tu esi ierauts absolūtā vētrā, un tādā brīdī lielākajai daļai cilvēces, mēģinot vienkārši izdzīvot, aizmirsīsies apzinātības pamatlikumi un tēzes. Kā nenoslīkt trauksmes un pārdzīvojumu draudīgajā okeānā?

Vējš nolauž augstākās priedes, kas līdz pēdējam turas pretī pārspēkam, bet saudzē zāles stiebrus, kuri, vētru pārdzīvojuši, atkal spēj pacelties uz debesīm. Iet cauri notiekošajam, nepretojoties, bet izdzīvojot pilnībā, var būt vērtīga atslēga piepildītai dzīvei. Jā, dažreiz ļoti skaudrai, un tomēr – dziļai un skaistai.

Iedomājies sevi mazā laiviņā okeāna vidū, kad viļņi gāžas pāri galvai. Tu nevari ietekmēt vēja spēku vai viļņu augstumu. Tu vari kļūt par vērotāju – izdzīvotāju, kas piedzīvo satricinošas pārmaiņas. Kādas tās būs, to pateiks laiks. Bet tu pats būsi mainījies. Uz visiem laikiem.

 

 

Photo by Alper Çiçek on Unsplash