accept what is

Accept and allow

Kas gan ir atslēgas vārds, lai atvērtos jaunām iespējām, zināšanām, informācijai un dzīves pagriezieniem?  “Accept all” (pieņemt visu angl.) – kā ieejot jebkurā jaunā mājas lapā vai vietnē. Tik vienkārši?

Tātad, lai izmainītu notikumu gaitu, mums jāmaina kādi prāta vai zemapziņas uzstādījumi (programma), kas, acīmredzot,  laikam ejot, ir vai nu novecojuši vai kļuvuši neefektīvi. Gadās, arī bīstami, jo nespēj atpazīt kaitīgu informāciju vai uzstādījumus, tā nodarot pāri kopējai “operētājsistēmai” jeb  prātam.

Bet, pirms ielādējam jaunus datus (lasi, izmainām uzvedību, ieradumus, sapratni), mums ir nepieciešams pieņemt to, kas ir. Un to, ka arī turpmāk jauns sākums, jaunas durvis pavērsies tad, kad pārstājam pretoties notiekošajam, saprotot, ka ikviens notikums vai situācija mūsu dzīvē neienāk nejauši. Kāds augstāks spēks ir sastādījis mūsu “mācību programmu”.

Ja turpinām līdzības ar IT pasauli, tad vēl viens atslēgas vārds, ar ko bieži nākas sastapties, ir “allow” (atļaut angl.). Atļaut un ļauties… jaunām idejām, pieredzei, zināšanām un izpratnei. Ļaušanās nebūt nenozīmē pasīvu padošanos vai slinkumu. Tā ir vērīga notiekošā vērošana un izzināšana ar klusu, bet spēcīgu pārliecību, ka viss, kas notiek, notiek mūsu labā.

Pieņemt un ļauties. Viens no veidiem, kā pamazām izprast šo vārdu dziļāko jēgu, ir piedzīvot apzināšanās un dziļākas vienotības brīnumu meditācijas laikā. Kad ar rūpēm un maigumu dodam sev iespēju pieskarties un nospiest rokturi durvīm uz gaismu. Un tā ir gaisma, kas vairs nekad nebeigs apspīdēt mūsu ceļu. Lai kur mēs ietu un ko darītu.

 

 

Photo by Jan Tinneberg on Unsplash