selfcare

Ar maigumu meditācijā

Meditācija nav man. Es nevaru nomierināties. Man nāk prātā visādas domas. Es nevaru nosēdēt. Tas viss šķiet dīvaini… Šādus iebildumus vai attaisnojumus būsim taču dzirdējuši no daudziem, kas vismaz kādu reizi ir mēģinājuši vai izmēģinājuši klusuma meditāciju un sajutušies vīlušies vai, teiksim, negatavi.

Cik bieži mēs esam kaut kam līdz galam gatavi? Viss attīstās, uzlabojas, rezultējas darot. Tādēļ neļausim vilšanās sajūtai vai nepacietībai nomākt patiesu sasniegumu – savu vēlmi sākt rūpēties par savu dzīves un garīguma kvalitāti. Nav vienotas receptes, kā pamazām arvien vairāk un vairāk pieslēgties dziļākiem apziņas slāņiem, izbaudīt klusuma un apzinātības dziedējošo spēku. Tomēr vēlos piedāvāt savu atslēgu katra īpašajā ceļā uz meditāciju kā dabisku ikdienas dzīves daļu.

Lai vai kādas domas, sajūtas vai emocijas pārņem meditācijas procesā, liec tām pretī savu pieņemšanu un …. maigumu. Iedomājies, ka jebkas no it kā traucējošā patiesībā ir tavs ceļš uz dziļāku mieru un izpratni. Kļūsti par gādīgu vērotāju savām izjūtām, noskaņojumam vai idejām. Nepretojies, nemēģini savākties vai strostēt sevi. Un ar maigumu atkal un atkal ved sevi atpakaļ tai īpašajā dvēseles klusumā, kuru neietekmē ārēji trokšņi un skrejošas domas.  Lai maigums ir arī tava atslēga.

Ceļā uz klusuma meditāciju, tieši Tematiska vadīta meditācija var būt Tavs drošākais atbalsts un iedrošinājums. Izvēlies sev piemērotu tēmu, lai tā būtu, piemēram, relaksācija vai koncentrēšanās aktivizēšana, un piedzīvo jaunas sajūtas un atklāsmes savā īpašajā veidā un laikā.

 

 

Photo by Ben Blennerhassett on Unsplash