Memories

Atmiņas nav ciešanu iemesls

Kā atrast veidu sadzīvot ar dzīves izaicinājumiem, netraumējoties, nevelkot sev līdzi sāpīgas atmiņas, nevainojot sevi vai kādu citu savās likstās un saglabāt pozitīvu, gaišu skatu uz notiekošo? Īsāk sakot – kā pārstāt ciest?

Tava pagātne ir dažādu notikumu, priecīgāku, skumjāku pilna. Bet pamazām ikviens no šiem notikumiem kļūst par stāstu, leģendu, jo zemapziņa turpina apstrādāt šo informāciju, samiksējot to ar tavām iekšējām pārliecībām, iepriekšējām pieredzēm, uzskatiem – tas nozīmē, ka atmiņa patiesībā ir konkrētu faktu un fantāziju savienojums.

Atmiņa ir TAVA uztvertā pagātne ar stāstu, ko tu esi darījis, izlēmis, pieņēmis par sevi, citiem cilvēkiem vai notikumiem.

Un tā veido šodienas pārliecības, kas kalpo kā tavs izdzīvošanas mehānisms. Tomēr šī pieeja varētu būt vairāk piemērota bērnam, kas vēlas sevi aizsargāt vai aizbēgt. Pieaugušajam šādas ierobežojošas pārliecības var traucēt piedzīvot piepildītu un pilnvērtīgu dzīvi.

Tad, ka Tu sāc apzināties sevi kā Visuma gaidītu un ar mīlestību un rūpēm uzraudzītu daļiņu, kas savienota ir miljoniem citu dzīvju vienotā plūdumā, tu atgūsti spēju pieņemt notiekošo nepretojoties, atzīstot dziļākas gudrības un plašāka skatījuma eksistenci. Tas vienlaikus atbrīvo un ļoti nomierina. Tev tikai vajadzīgs laiks, lai spētu labāk redzēt lietas kopskatā. Dažreiz ilgs.

Kas tiek prasīts no tevis? Apzināta klātbūtne un vērīgums. Mīloša attieksme un rūpes pret sevi un apkārtējiem.  Miers un uzticēšanās notiekošajam.

Meditācija var būt brīnišķīgs veids, kā veidot jaunas pārliecības un pārstāt ciest.

 

Photo by Marko Brečić on Unsplash