let it

Cik svarīgi ir atlaist

Tikko piedzīvojām brīnišķīgu sesiju kopā ar klienti, kura ilgstoši nespēja izkļūt no nospiestības, grūtsirdības un skumju sajūtām. Tas, protams, ietekmēja dzīves kvalitāti kopumā – lai kāds gaišs un priecīgs notikums tiktu piedzīvots – sāpīgu atmiņu un emociju mākonis bija gatavs aizēnot jebkuru saulainu, pozitīvu situāciju vai pavērsienu.

Būtisks solis ceļā uz atgriešanos gaišajā pusē, ir apņēmība pašam uzņemties atbildību par savu personīgo labsajūtu. Un apzināšanās, ka ikvienam no mums ir izvēle, ko paturēt, ko atlaist, kurp vērst savu skatu un uz ko fokusēties. Iestrēgums un nospiestība paši par sevi ir vārdi, kas raksturo  pieredzi – ir jāizdara šī izvēle atlaist, vai arī jāstrādā pie tā, lai to iemācītos.

Šeit īss, koncetrēts vingrinājums, ko var izmantot ikdienā, kad jūtamies iestiguši nospiedošu emociju un grūtsirdības varā:

Atrodi mierīgu, klusu vietu vai uzliec austiņas, trīs reizes apzināti, dziļi ieelpo, nedaudz aizturi elpu un tad nedaudz garāk izelpo. Ja iespējams, aizver acis un atrodi vietu savā ķermenī, kur nospiedošo emociju – skumjas, pāridarījuma sajūtu, nosodījumu, uztraukumu… sajūti visspēcīgāk. Tu pat vari iedomāties šīs sajūtas izskatu, formu, krāsu. Dziļi ieelpo unit kā izpūt šo emociju no sevis redzamā, bet drošā attālumā. Iedomājies un vizualizē kādas durvis  vēl tālāk sev priekšā un redzi, kā tās atveras. Vēl viena dziļa ieelpa un izelpa, ar kuru tu it kā izpūt visu negatīvo sajūtu kamolu ārā pa šīm durvīm. Pilnībā atlaid to, redzot, kā tā pamazām attālinās, mazinās un izzūd no skatiena. Pa šīm durvīm sāk spīdēt gaisma, kas tevi pilnībā apņem, nomierina, samīļo un spēcina. Elpo vienmērīgi un dziļi. Paturi šo gaismu sevī. Šai brīdī un vienmēr.

 

 

 

Photo by Arijit M on Unsplash