emotion

Emocija ir sākums

Lai sasniegtu jebkuru uz biznesu vērstu mērķi, vispirms ir nepieciešams saprast – kā. Jāsaprot, kāda taktika, kāda stratēģija novedīs pie vēlamā rezultāta. Bet vai tāpat varam plānot, sarēķināt, izstrādāt ceļu uz sapņu piepildījumu arī personīgajā dzīvē?  Paralēles varam vilkt un tomēr ir kāda būtiska atšķirība.

Vai arī jums ir gadījies, ka ir pat skaidri saprotams, ko un kā darīt, vai, pareizāk sakot, kas būtu bijis vai ir jādara, lai sasniegtu mērķi, bet… rokas neceļas, prātā nāk simt un viens attaisnojums, un izlolotais “projekts” nekust ne no vietas? Ko darīt tad, ja teorētiski izslīpētais darbības plāns nekust ne no vietas un pamazām ieaug ikdienas putekļos un uzdevumos?

Meditāciju skolotāji un arī citi garīgās veselības speciālisti uzsvērs, ka ceļā uz mērķi, piepildot savu īpašo stāstu vai uzdevumu, viens no būtiskākajiem aspektiem ir emocionālais, sajūtu stāvoklis un noskaņojums. Uztrauktam, emocionāli pārsātinātam vai inertam cilvēkam ir tikpat kā neiespējami veiksmīgi uzsākt un kur nu vēl nobeigt iecerēto projektu vai uzdevumu. Tātad, sajūtas, emocionālais stāvoklis, izjūtas ir tās, kas vai nu virza vai bloķē.

Katram no mums var būt atšķirīgi veidi, ka nonākt tajā īpašajā dvēseles un ķermeņa stāvoklī, kad viss iet no rokas un liekas, ka visa pasaule sadodas rokās, lai mums palīdzētu. Tā var būt atbilstoša, motivējoša mūzika, iemīļots podkāsts, saruna ar atbalstošu cilvēku, fiziskās aktivitātes… un, protams, arī meditācija. Meditācija ir ceļš, tuvāk mieram, dziļākai gudrībai, atbildēm un sevis labākai izprašanai.

Tematiska, vadīta meditācija par konkrētu, aktuālu tēmu sevī ietver gan relaksācijas un elpošanas tehnikas, gan novecojušu domāšanas formu transformāciju, gan vēlamā rezultāta vizualizēšanu, gan pozitīvu afirmāciju nostiprināšanu, gan to īpašo, saviļņojošo sajūtu un vibrāciju atmodināšanu, ar kurām sākas ikviens sapņa reāls piepildījums. Emocija ir sākums.

 

 

Photo by Raamin ka on Unsplash