Svētku gaidīšana

Gaišus gaidīšanas svētkus – tik populārs tagad ir kļuvis šis novēlējums. Un patiesi, laiku, ko pavadām, gatavojoties kādiem svētkiem vai svarīgam pasākumam, bieži vien pēc tam pieminam ar lielāku prieku un gaišākām sajūtām kā īpašo notikumu.

Šoreiz nerunāsim par gadījumiem, kad, ieliekot sevi visu kāda pasākuma radīšanā, rezultātā esam vienkārši “pārdeguši’ un pašiem vairs nepietiek ne spēka, ne vēlēšanās to nosvinēt.

Klāt-esamības brīnums

Runa ir par klātesamību. To vērīgo, uzmanīgas klātbūtnes piepildīto laiku, ko varam veltīt ikvienam ikdienas solim, ikvienai sarunai, ikvienai nodarbei, esot “šeit un tagad”. Nedomājot, cik daudz vēl jāizdara, vai ka vajadzēja vēl sakārtot to vai šo, bet apzināti piedaloties ar visu savu esību notiekošajā.  Neiztērēsim savu enerģiju un prieku plānotam skaistumam un pozitīvām sajūtām nākotnē. Mēs varam izvēlēties piepildīt ar gaišām domām un darbiem ikvienu dienu!

Īpaši pirms tik gaidīta notikuma kā Ziemassvētki un Jaunais Gads – atgādināsim sev un arī saviem bērniem, ka svētku sajūtu nevajag gaidīt, to var piedzīvot ik dienu, esot kopā,  radot īpašus, gaišus brīžus sev un saviem mīļajiem, ziedojot un palīdzot tiem, kam paveicies mazāk, kā mums, un vienkārši iededzot klusu prieka, gaišas pateicības un mīlestības gaismu sevī… uz palikšanu.

Svinēsim tagad

Un ja šodien ārā spīd saule un balts sniegs zemei pārklājis mirdzošu segu, negaidīsim piemērotāku brīdi vai nebaiļosimies, cik ilgi vēl tas viss noturēsies – elpojam dziļi un priecājamies – TAGAD.

Priecīgus, gaišus un klātesamības piepildītus brīžus ikdienā!