lidzsvars

Kā atrast līdzsvaru?

Ikdienas darbu skrējienā un nekad nebeidzamo jautājumu risināšanā, liekas, iespraukties ar kādu atelpas vai mierīgu pārdomu brīdi ir gandrīz vai neiespējami. Un tomēr, ir vērts to mācīties praktizēt, ja vēlies sajust stabilāku pamatu zem kājām un skaidrāku skatījumu uz notiekošo.

Viens no visiedarbīgākajiem veidiem, kā nomierināt trauksmainu prātu un emocijas, nenoliedzami ir dažādas meditācijas tehnikas, kuras praktizējot ikdienā, rezultāts neliks sevi gaidīt. Un tomēr – ko meditācija var dot darbīgam, it kā vienmēr aizņemtam un gluži vai neaizvietojamam cilvēkam?

Meditācija ir kā vertikāla ass, kura notur līdzsvarā dzīves garīgos un racionālos aspektus. Rūpīgi piemeklēta un atbilstoša situācijai un konkrētam raksturam, tā kā atbalsta mietiņš noturēs vīteņaugu virzienā uz gaismu un sauli, neļaujot tam virzīties tikai pa zemes ceļiem.

Un kad kājas stabili turas pie zemes, bet skats vērsts augšup, tieši sirds nevis prāts spēj piešķirt dzīvei īsto garšu un jaudu.  Ja tev vajadzīgs atbalsts un stiprinājums, novirzi uzmanību un enerģiju no prāta uz sirdi. Dziļi ievelc elpu, norimsti un ieklausies. Tur mīt tava sirdsbalss. Un tu zināsi, kā.