Kā klausīties Tematisko meditāciju

Meditācijas klausīšanās ir mīlestības un atļaušanas laiks sev – savam ķermenim, savam prātam un.. savam garam.

Poza atkarīga no uzdevuma

Ir svarīgi atrast ērtu, piemērotu vietu un stāvokli, kurā ķermenis jūtas droši un komfortabli (te jāpiemin arī gaisa temperatūra, apgaismojums, apkārtnes kopējā noskaņa). Vēlams, novilkt ciešus apavus, atlaist jostu, iekārtoties ērti krēslā ar atzveltni. Tomēr, ja vien mērķis nav absolūti atslābināties un aizmigt, neizvēlēties guļus stāvokli, bet gan ērtu krēslu ar taisnu muguras daļu. Un atkal – ja mērķis ir atbrīvoties, kājas vēlams pacelt augstāk, ja vēlamies koncentrēties un strādāt ar konkrētu ideju, visoptimālākā poza būs tāda, kurā kājas taisnā leņķī nesakrustotas saskaras ar zemi. Rokas uz krēsla atzveltnes paralēli viena otrai, ja vien nav citu ieteikumu meditācijas gaitā.

Maigums pret sevi pāri visam

Lai prāts varētu atslābināties vismaz uz meditācijas laiku, būtiski ir apzināti sev to atļaut. Apzināti esot klātesošam un maigi un mierīgi atvairot jebkuru uzmācīgu domu, jebkuru skaņu, kas var izskanēt meditācijas laikā, jebkuru parādījušos attēlu prātā , kas neatbilst vēlamajai tēmai vai atbildes meklējumiem…Un rīkoties tā, kā mīloša māte aprūpētu savu bērnu – ievērojot novirzīšanos no uzdevuma, uzmanīgi un saprotoši virzīt sevi atpakaļ meditācijas uzdevuma sasniegšanai.

Tematisko meditāciju konkrētu mērķu sasniegšanai vēlams klausīties vismaz 21 dienu pēc kārtas, vislabāk tikko pēc pamošanās vai arī gulēt ejot – laikā, ka apzinātais prāts ir atslābis un paveras iespēja sadzirdēt vai uzrunāt savu dziļāko būtību.

Pieņemšana ir pārmaiņu atslēga

Meditācijas klausīšanās austiņās var palīdzēt pilnīgāk fokusēties un izjust noskaņas un vārdu spēku, tomēr galvenā atslēga meditācijas jēgai ir norimšana, saskaņa ar sevi un notiekošā pieņemšana.

Pēc vairākkārtējas meditācijas klausīšanās var sākties pārmaiņu laiks – ar jaunām, atklāsmēm un atziņām par sevi, savu situāciju, norisēm sev apkārt. Meditācija spēj uzrunāt neierobežotos resursus mūsos, kurus aktivizējot mēs piedzīvojam piepildītāku un jēgpilnāku dzīvi.

Svarīgi!

Lūdzu, lietot meditāciju materiālus tikai situācijās un vietās, kurās nav nepieciešama jūsu aktīva klātbūtne un reakcija (piemēram, automašīnas vadīšana).  Relaksācijai jābūt drošai.