ka-notiek-tematisko-meditaciju-process?

Kā notiek Tematisko meditāciju process?

Ja restarts vairs nepalīdz

Tad, kad esi noguris, aizkaitināts, apbēdināts, uztraucies, vislabāk palīdzēs vismaz īslaicīga distancēšanās no apkārt notiekošā, apzināts brīdis, ko veltīt sev un savai labsajūtas atgūšanai. Un parasti tas arī izdodas – pārslēdzot domas uz pozitīvo, paņemot kādu brīvu dienu, darot savas iemīļotās lietas, kaut vai izejot garākā vakara pastaigā ir iespējams atgriezties mierīgākā, gaišākā noskaņojumā, kas palīdzēs atgūt enerģiju un dzīvesprieku.

Problēmas sākas tad, ja dzīves tumšās krāsas kļūst hroniskas, un tās vairs nav iespējams kliedēt ar ikdienas pasākumiem labsajūtas veicināšanai. Ja negatīvās emocijas, uztraukums, uzmācīgas domas un bailes sāk vajāt pastāvīgi, tu riskē nonākt stāvoklī, kur emocionāls diskomforts un sāpes var kļūt par ikdienu, atspoguļojoties ķermenī gan kā dažādas medicīniski nepamatotas sāpes, ēšanas traucējumi, kaitīgu ieradumu aktualizēšanās, gan kā konstanta nospiestības un skumju vai uztraukuma sajūta, kuru izprast dziļāk un no kuras “tikt vaļā” var palīdzēt jau daudz mērķtiecīgāki pasākumi: sākot no konsultācijas pie ģimenes ārsta, kam jautāt padomu, psihoterapeita, kas palīdzēs meklēt problēmas saknes, pārdomātām un uzraudzītām sporta aktivitātēm un fizioterapijas nodarbībām līdz pat atslābinošai un dziedinošai meditācijas praksei, kurā apgūt vienkāršus soļus, lai aktivizētu klātesamības sajūtu un rāmu mieru sevī.

Tematiskās meditācijas procesa pamata soļi

  • Saruna, kuras laikā tiek noskaidrota problēma un/vei nodefinēts mērķis;
  • Fiziska un mentāla relaksācija vai atslābināšanās;
  • Dziedinoša vizualizācija un/vai nepiespiesta koncentrēšanās uz izvēlēto ideju, mērķi;
  • Apliecinājumi, kas palīdz nostiprināt vēlamo ideju vai mērķi;
  • Mierīga un pakāpeniska atgriešanās daudz rāmākā un pozitīvākā ikdienā.

Ja tematiskā meditācija ir individuāla nodarbība, tās sākumā rūpīgi tiek noskaidrota problēma, klientam pieņemamie risinājumi un kopīgi izrunāts un noslīpēts sākotnējais mērķis, ko klients vēlas sasniegt. Ja ieplānotas meditāciju sesijas, pārsteidzoši, bet likumsakarīgi, ka visbiežāk sākotnējais mērķis tiek nomainīts uz daudz dziļāku, iekšējām pārmaiņām nozīmīgāku ideju.

Parasti tematisko meditāciju pavada arī mierīga, relaksējoša mūzika, bet tas atkarīgs no klienta vajadzībām un sajūtām. Vidējais individuālās tematiskās meditācijas laiks ir 1,5 stundas, kur pašai meditācijai tiek veltītas 30-50 minūtes, pārējo laiku veltot izzinošai sarunai.

Tu esi pelnījis justies labi, un tas ir iespējams. Miers ir tepat.