Depression

Kad pārmāc nospiestība

Par depresiju spriest un diagnozes noteikt ļausim klīniskajiem speciālistiem, tomēr jāatzīst, ka nomākto un emocionāli iestrēgušo cilvēku daudzums noteikti nemazinās. Tam par papildus iemeslu var kalpot gan apkārtējā sarežģītā ģeopolitiskā situācija, gan sociālekonomiskās grūtības, gan pavisam prozaisks pelēks, nebeidzams rudens lietus aiz loga.

Ja arī tevi šajā gada tumšākajā periodā ir pārmākusi ieilgusi skumju un nomāktības sajūta, lūdzu, parūpējies par sevi vislabākajā veidā! Kādam pietiks ar ikdienas pastaigām svaigā gaisā, citam ar SPA apmeklējumu, bet vēl kādam tomēr visefektīvākais būs terapijas kurss pie atbilstoša speciālista.

Kā ikdienā neslīgt arvien dziļāk grūtsirdības, bezcerības un sevis žēlošanas sajūtās, atrodot iedvesmu un pozitīvu noskaņojumu virzīties cauri tumšākiem periodiem dabā un sevī:

  • Atrodi jebkuru nodarbi, kas tev rada prieku, gandarījumu, apmierinājumu (seriālu skatīšanās vai telefona skrollēšana neskaitās, vajadzīga paša iesaistīšanās)
  • Sāc tomēr darīt atlikto, nokavēto, bet vajadzīgo – motivācija un enerģija atnāks darbobojoties
  • Pievērs īpašu uzmanību ēšanas, gulēšanas un fizisko aktivitāšu režīmam – būtiskiem fiziskās un mentālās labsajūtas faktoriem
  • Uzturi komunikāciju un pastāvīgas attiecības ar cilvēkiem, kas tev palīdz būt pozitīvam un pārliecinātam par savu varēšanu
  • Izvairies no žēlotājiem, mūžīgajiem cietējiem un apstākļu vainotājiem, neatdod savu enerģiju viņu emocionalā tukšuma apmierināšanai
  • Atceries – rūpes par sevi, ieklausīšanās savās vajadzībās un veselīga atpūta ir tavas tiesības, nevis balva, kas jānopelna.

Gan klasiskā klusuma meditācija, gan tematiska, tieši tavām vajadzībām piemērota vadīta meditācija vairos klātesamības sajūtu, atslābinās, kā arī var palīdzēt tev dziļāk izprast sava noskaņojuma cēloņus un atrast atslēgu durvīm atpakaļ gaismā.

 

Photo by Simon Shim on Unsplash