Kādēļ pārmāc negatīvas domas?

Vai zinājāt, ka tikai piektā daļa no vairākiem desmitiem tūkstošu domu, kas mūs nodarbina ikdienā, ir pozitīvas? Ne tikai tev vienam ir grūti saglabāt pozitīvu garu visas dienas garumā.

Lielākā daļa no šīm domām ir mūsu dabiska reakcija uz notikumiem apkārt. Jo mūsu smadzenes dabiski signalizē par iespējamiem (iedomātiem vai reāliem) draudiem, cenšoties mūs pasargāt un palīdzot mums izdzīvot. Un, kad mēs koncentrējamies uz negatīvo, smadzenes vienkārši dara savu darbu.

Fokusēšanās uz pozitīvo ir pastāvīgs, rūpīgs  un apzināts darbs ar sevi, līdz “dzīvošana gaišajā pusē” kļūst par ieradumu un dzīvesveidu. Pieņemot, ka bieži vien ir patiešām grūti būt pozitīvam un optimistiskam. Bet to var iemācīties!

Ko darīt?

Sevis un savu ieradumu pieņemšana ir pirmais solis ceļā uz pārmaiņām. Censties saskatīt  ieguvumus, labo vai pat smieklīgo ikvienā situācijā. Nepārmetīsim sev, ja kādos brīžos ieslīgsim vecajā domāšanas modelī, kur “viss ir slikti”. Tavai apziņai ir vajadzīgs laiks.

Ievērot un nosvinēt pārmaiņas un izdošanos! Vai tas būtu kāds notikums, kurš vairs nespēj tevi ievilkt dusmu, īgņošanās, strīdu virpulī, vai tu esi atvēlējis laiku savas labsajūtas stiprināšanai, veselīgi rūpējoties par sevi, vai tā ir kāda apzinātības prakse, kas tev palīdz kļūt nosvērtākam un pašpietiekamākam.

Un visbeidzot – treniņš, ikvienā situācijā mēģinot palikt “šeit un tagad” , uzņemoties rūpes un atbildību, pirmkārt, par sevi un savu domu kvalitāti, veidojot savu personīgo pozitīvo domu telpu un ļaujot citiem izdzīvot savas unikālās pieredzes un mācības.

Rezultāts attaisnos ieguldītās pūles ar garantiju!