kapec_meditet

Kāpēc var un vajag meditēt krīzes brīdī

Kāpēc var un vajag meditēt šajā ikvienam grūtajā laikā?

Sociālajos tīklos noskaņojums krīzes brīdī kļūst nokaitēts: tiek kritizēti gan tie, kas mēģina turpināt dzīvot ierastajā dzīves ritmā, gan tie, kas jūtas kā paralizēti notikumu dinamikas, informācijas un emociju jūklī. Jo – kaut kas taču ir jādara! Ar to parasti tiek domātas racionālas, mērķtiecīgas aktivitātes, lai risinātu konkrētus uzdevumus, sniegtu palīdzību un darbotos pastiprinātā režīmā, izmantojot sev pieejamos iekšējos un ārējos resursus. Cilvēki, kas šajā izaicinājumiem piepildītajā laikā pievēršas dažādām apzinātības praksēm, jogai, meditācijai, elpošanas vingrinājumiem, dažkārt var sākt tikt uzskatīti pat par atkritējiem.

Kāpēc tieši krīzes situāciju laikā meditācijai ir īpaša nozīme un spēks?

Meditācija aktivizē apzinātību, spēju fokusēties uz konkrētu darbību, domu, nekavējoties pagātnē un neparedzot nākotni, un tā ir vitāli svarīgs instruments, it sevišķi, krīzes pārvarēšanas sākumposmā, lai palīdzētu uzturēt emocionāli stabilu, mierīgu noskaņojumu un spēju pieņemt adekvātus lēmumus.

Ir jēgpilni kaut uz brīdi atslābt, apzinoties, ka nepārtraukta prāta darbināšana un reakcija uz ikvienu uztraukuma pilnu domu ir neproduktīva un nogurdinoša. Meditatīvas prakses veicina stabilitāti, redzējuma skaidrību satricinājumu brīžos, kad ir tik svarīgi saglabāt nosvērtību.

Meditācija var palīdzēt būtiski samazināt stresa līmeni, trauksmi, uzmācīgu domu un baiļu mokošo klātbūtni, ļaujot mums skaidrāk apzināties, ka mēs paši vistiešāk spējam ietekmēt savas pārliecības, emocijas un sajūtas, spējot cieņpilni izdzīvot grūtībās.

Tu vari izmainīt to, ko apzinies.