why meditate

Ko man dos meditācija?

Rakstot Tematiskās Meditācijas konkrētiem cilvēkiem, it bieži sastopos ar frāzi – es neko nezinu par meditāciju un īsti nezinu, kā man to izmantot savā ikdienas dzīvē. Ko man tas dos?

Meditācija, kad to praktizējam regulāri, palīdz atklāt un izzināt prāta darbības primāros mehānismus. Caur apzinātu elpošanu, klātesamību, koncentrēšanos, neiesaistīšanos domu skrējienā, tās vienkārši vērojot un atlaižot, mēs mācāmies atšķirt prāta uzšķiltos vērtējumus, secinājumus, uztraukumus un reakcijas no rāmām, no dziļāka avota nākošām atziņām un zīmēm.

Jā, ir iespējams “uztrennēt” nepārtraukti skrienošo domu lentes STOP pogu. Tāpat kā spēju iepauzēt, nekavējoties netiesājot un neizvērtējot jebkuru situāciju, cilvēku, notikumu vai nepiedāvājot neatliekamu risinājumu. Meditācijas praktizēšana ar laiku dod iespēju atšķirt ego prāta spēlītes no būtiskā, patiesā dzīves pavediena.

Ar laiku, iedraudzējoties ar meditāciju un tās pamatprincipiem, negaidīti, īsi apzinātības zibšņi kļūst plašāki, pārsteidzošāki un dziedinošāki. Un mēs sākam pietuvoties kādam dziļākam vai augstākam universālas gudrības laukam, kurš ir pieejams ikvienā brīdī, kad esam klātesoši.

Vai Tu vēlies, meklējot atbildes savam ceļam, atšķirt provokācijas no īstām zīmēm? Vai Tu vēlies izjust pieņemšanas un paļāvības uz notiekošo brīnumaino pārmaiņu spēku? Vai Tu vēlies, lai kādā vecumā tas būtu, nodibināt mīlošas un empātiskas attiecības ar savu ķermeni un prātu?

Meditācija  ir uzticams ceļabiedrs šajā ceļā.

 

Photo by Elijah Hiett on Unsplash