envy

Ko stāsta skaudība

Skaudība un tās māsa greizsirdība spēj ievainot jebkuras attiecības un sāpīgi saduļķot mūsu spēju saredzēt lietas neitrāli. Gan jau bērnībā būsim dzirdējuši teicienu, ka visas nelaimes ceļas no salīdzināšanas. Tad lūk, tā ir visīstākā patiesība un izaicinājums, ar kuru mums pašreizējā sociālās komunikācijas vētrā jāsaskaras ikdienā. Perfekti bērni, fantastiskas viesības, brīnišķīgas mājvietas un īpaši izdevusies dzīve tiek demonstrēta ik uz soļa.

Kā laicīgi atpazīt kārtējos “paskat, cik labi viņiem iet” slazdus un atgriezt sevi relatīvā miera un pieņemšanas stāvoklī?

  • Apzināties, ka mēs patiesībā neko nezinām par citu cilvēku reālo dzīvi. Visbiežāk nekas nav tā, kā izskatās. Un šeit varētu minēt daudz skumju piemēru, tomēr paliksim pie ticības, ka pilna laime ir iespējama, kaut uz brīdi. Un novēlēsim šiem cilvēkiem visu labāko, priecājoties kopā ar viņiem par izdošanos.
  • Apzināties, ka viss paiet. Tas ir stāsts par vērtībām – ja mēs jūsmojam par ārējo, par izskatu, par materiālo, tad agri vai vēlu mums nāksies atzīt, ka viss apskatāmais ir laicīgs. Ķermenis noveco, mājai jātaisa remonts, nauda mēdz beigties. Var atklāties, ka vienīgā patiesā vērtība ir cilvēciskas, godīgas attiecības, savstarpējs atbalsts, empātija un pieņemšana.
  • Apzināties, cik svarīgi ir novērtēt to, kas mums ir dots. Un šeit atslēgas vārds ir nevis “daudz”, bet “pietiekoši”. Pats būtiskākais šo pietiekamību piemērot arī sev un savām gaitām. Un ja pat kāds mums ir atkārtojis neskaitāmas reizes, ka neesam pietiekami labi, vērtīgi, kompetenti, pelnījuši kaut ko, tā ir nobrieduša cilvēka izvēle apjaust savu vērtīgumu. Jo nekad pirms mums un arī pēc mums nebūs neviena tādā paša cilvēka. Un tu noteikti esi pietiekami … lai piepildītu savas dzīves uzdevumus un jēgu.

Ja Tev šajā brīdī ir vajadzīgs stiprinājums, Tematiska, tikai Tev un Tavām vajadzībām radīta meditācija var palīdzēt saredzēt būtisko un kļūt par atspēriena punktu tālākajā ceļā.

 

Photo by Gaelle Marcel on Unsplash