goal

Kur sākas ceļš uz mērķi

Situācijās, kad atkal un atkal neizdodas piepildīt ilgi loloto mērķi, kad rokas nolaižas un šķiet, ka ir izmēģināts pilnīgi viss, ir vērts pievērsties dziļākai izpratnei, kā strādā cilvēka prāts (lasi smadzenes).

Viena no vadīto vai tematisko meditāciju neatņemamām sastāvdaļām relaksētā apziņas stāvoklī ir sava sapņa, mērķa iedzīvināšana dažādās maņās – ko es redzēšu, kad būšu saniedzis savu mērķi? Kā es jutīšos, ko es dzirdēšu, kur atradīšos? Šī jaunās realitātes vizualizācija meditācijas noslēgumā kalpo par lielisku motivatoru un iedvesmas avotu darboties līdz pozitīvam iznākumam. Savienojumā ar regulāri sev izteiktiem pozitīviem apliecinājumiem, kuri tiek izstrādāti kopā ar meditācijas vadītāju, lai nomainītu iesīkstējušās negatīvās pārliecības par sevi kā personību un savu varēšanu, tiek radīts ietekmīgs papildmehānisms, kas palīdz nonākt pie vēlamā rezultāta.

To, ka, lai celtos un darītu, vispirms ir nepieciešams noteikts apziņas un emocionālais stāvoklis, apliecina gan profesionāli kouči, gan neirozinātnieki, gan mūsu pašu personīgā pieredze. Lai cik veiksmīgi būtu izstrādāti kādi uzdevumi vai stratēģija, viss sākas no mūsu motivācijas un vēlmes izstāstīt savu unikālo stāstu.

Tātad, vispirms apzināmies, kādas  negatīvas pārliecības par sevi mums neļauj virzīties uz mērķi – piemēram: man nav tik daudz spēka, pieredzes, zināšanu, es neesmu pietiekami kompetents, jauns, vecs, ieredzēts, talantīgs… Un apzināti tās nomainām uz pretējām un pozitīvām – man ir visas nepieciešamās īpašības, spējas, lai to izdarītu, es esmu … Es varu. Turam sev šos apliecinājumus acu priekšā un prātā.

Iedomājamies, kā mērķtiecīgi ejam nospraustā mērķa virzienā, kādas darbības veicam, kā jūtamies, izturamies un sajūtam ar visām maņām un emocijām tik ilgi loloto iznākumu mūsu pūliņiem.  Klausāmies mūziku, kas mūs iedvesmo. Tiekamies ar cilvēkiem, kas motivē. Un ķeramies klāt konkrētai taktikai vai stratēģijai, kas palīdz piepildīt iecerēto.

Tematiska, konkrētām vajadzībām un mērķim radīta meditācija atbalstīs un iedvesmos sasniegt iespējamo un neiespējamo.

 

 

Photo by Yosef Futsum on Unsplash