overthinking

Mainīt domāšanas ieradumus

Ja vēlies izmainīt savus ieradumus, maini savas domas – tieši tik precīzi pateikts par domu spēku. Viss sākas ar domu. Atliek tikai saprast, kas šo domu domā. Un tad nevilšus apzināties, ka izmaiņas jāsāk ar saviem  “domāšanas ieradumiem”. Jo visnozīmīgākās pārmaiņas iespējams piedzīvot, apzinoties, ka mūs ietekmē domas un domāšana, bet mēs paši esam tie, kam pieder iespējas un tiesības mainīt domas un to gaitu.

Grūtības uzņemties atbildību par savu domu gaitu parasti rodas tad, kad esam pilnībā ar tām identificējušies. Jau no rīta pamostoties, mūs pilnībā pārņem vienmēr klātesošās, vienmēr skrejošās domas, tas nozīmē, ka nevis mēs organizējam savu prātu un domas, bet gan otrādi – domas nosaka mūsu noskaņojumu, lēmumus un pieredzes.

Domāšana ir priekšplāns

Garīga atmošanās sākas ar apziņu, ka domas ir tikai virspusēja, daudz dziļākas, plašākas esības daļa. Šī apziņa ļauj mums mainīt savus domāšanas paradumus, izkļūstot no nemitīgā domu skrējiena, izvēloties vērtīgas un mūs atbalstošas domas. Jā, tā ir izvēle.

Kā pārstāt identificēties ar destruktīvām, uztraucošām, atkārtotām vēl un vēlreiz domām?

Labākai, pilnvērtīgākai dzīvei

Sākt ar ieraduma veidošanu būt klātesošam. Esot rīta dušā vai malkojot brokastu kafiju, ar prātu atrasties nevis turpmāk darāmo darbu jūklī, bet izbaudīt mirkli – ūdens temperatūru, kafijas smaržu, saules gaismu, organizējot domu ritmu un virzienu sev vajadzīgajā virzienā. Sākumā tie būs mazi apzinātības uzplaiksnījumi, bet, kā jau katrs ieradums, ieviests ikdienā, tas nesīs vēlamos augļus. Gan domu, gan citu ieradumu sakārtošanā.