Pozitīvās domāšanas dilemma

Par pozitīvās domāšanas spēku ir runāts, rakstīts un diskutēts patiešām daudz. Un vislielākā šķēpu laušana notiek par tēmu – vai ir pietiekami nomainīt veidu, kā mēs uztveram pasauli, kā sevi motivējam un kā virzāmies uz mērķi, lai sasniegtu to, ko vēlamies.

Jā un nē.  Ja pozitīvās domāšanas modelis ir “uzspiests” kā ārsta izrakstītas tabletes, lai uzlabotu patreizējo stāvokli, visticamāk, pozitīvu pārmaiņu nebūs. Jo šajā gadījumā ir jāpaskatās dziļāk, kāpēc ir izveidojusies šāda situācija (lasi, diagnoze), kur slēpjas neveiksmju iemesls, nevis jāstrādā tikai ar sekām.

Kā iedarbināt pozitīvo domāšanu? Savā ziņā tā ir kādu mums jau piemītošu pārliecību, ko esam ieguvuši savas pieredzes rezultātā, maiņa. Šīs vecās pārliecības, kuras patiesībā ir jau dziļi iesēdušās zemapziņā, neizdosies nomākt vai izgaisināt ar pareiziem, pozitīviem saukļiem. Tas būtu tāpat kā kūkai ar notecējušu lietošanas termiņu uzgarnēt jaunu krēma kārtu.

Pārliecību maiņa

Pozitīvās domāšanas process sākas ar veco, iesīkstējušo pārliecību analīzi un TRANSFORMĀCIJU. Patiesi pieņemot  sevi un patreizējo situāciju, apzināti atrodoties tagadnē, lai aktīvi piedalītos, pirmkārt, sava apzinātā prāta modeļa pārmaiņu veicināšanā.

Vai es pats izvēlos domas, kuras man palīdz un dara labu, vai arī esmu haotiski skrienošu un trauksmainu domu upuris? Vai es sekoju līdzi, kādas emocijas, sajūtas, noskaņojumu es izdzīvoju ikdienā un kādu iespaidu tas atstāj uz manu ķermeni, garu un veselību? Kādas pārliecības par sevi (piem. es neesmu pietiekami labs, mani neviens nemīl, man nav talanta u.c) ir lielākie klupšanas akmeņi, lai mainītu savas dzīves apstākļus un kvalitāti?

Ko es tam likšu pretī?

Pozitīvā domāšana sākas ar būšanu šeit, neiestiegot pagātnes traumatiskajās pieredzēs un nedzīvojot nākotnes rožainajās vīzijās. Apzinoties sevi laikā un telpā – reālu, ievainojamu, sāpinātu, vīlušos, piedzīvojušu neveiksmes… Un uzņemoties atbildību par savu labsajūtu un labklājību. Šajā maģiskajā brīdī iedarbosies gan pozitīvās domāšanas modeļi, gan iedvesmojošas afirmācijas, gan apzinātības aktivizācijas meditācijas, gan domubiedru atbalsts. Jo pirmais solis jaunajā dzīvē jau būs sperts.

Esi šeit un mainies uz augšu.