overweight

Smagais liekais svars

Jebkādu kaitīgu ieradumu aktualizēšanās vai pastiprināšanās  ir viens no mehānismiem, kā mēs mēģinām apmierināt emocijas, ar kurām nevaram vai nezinām kā tikt galā.

Liekais svars un ar to saistītās problēmas – pārēšanās, vairākkārtīga uzēšana starp ēdienreizēm, pastiprināta kāre pēc saldumiem – visbiežāk skar darbīgus un devīgus cilvēkus, kuri ir gatavi izdarīt un dot vairāk kā pārējie, kamēr viņu pašu vajadzības tiek atstātas novārtā. Zems pašnovērtējums un bailes pastiprina pārliecību, ka viņu vērtīgums mērāms tajā, cik veiksmīgi šie “devēji” piepildīs apkārtējo gaidas.

Cilvēkiem, kuri cieš no pašapziņas, psiholoģisko robežu trūkuma,  kā arī noliedz savas emocionālās vajadzības, liekais svars var kalpot kā čaula, aiz kuras viņi neapzināti jūtas nosacītā drošībā, apspiežot savu jūtīgumu un vēlmi tikt pasargātiem.

Skumjas, uztraukšanās, aizkaitinātība, dusmas, pastāvīgs stress var radīt hormonu disbalansu organismā, palielinot kortizola līmeni asinīs, kas, savukārt, izsauc insulīna paaugstināšanos, kas var būt iemesls pastiprinātai tauku uzkrāšanai ķermenī. Patiesībā, ikviena uztraucoša emocija ietekmē cilvēka metabolismu un kapacitāti pārstrādāt ēdienu.

Cilvēka spējai būt veselīgās attiecībās ar darbu un adekvāti izprast atbildības sajūtu arī var būt tiešs sakars ar ķermeņa veselību un izskatu. Negatīvu, novecojušu pārliecību un domu apzināšanās un darbs ar sevi, radot jaunus ieradumus, atziņas un attieksmi, ir īpaši būtisks process tiem, kas vēlas zaudēt svaru. Zems pašnovērtējums ilgtermiņā var novest pie pašiznīcinošām darbībām, kad zūd saprātīga spēja apstāties un pārstāt sev kaitēt.

Mīlestība, pieņemšana, pateicība… ikviena gaiša emocija ir brīnišķīgs sākums ceļā atpakaļ pie dziļākām attiecībām ar sevi, kur mēs atgūstam spēju sadzirdēt savas patiesās vajadzības un atgūt pārliecību, ka mūsu ķermenis ir svētnīca, kurā mājo spēcīga, empātiska un gaiša personība.

Tematiska, tieši Tavām vajadzībām radīta meditācija var padot Tev roku īstajā brīdī un vietā, lai Tu piedzīvotu Visuma dārgāko dāvanu – pilnvērtīgu, jēgpilnu dzīvi.

 

 

Photo by Free Walking Tour Salzburg on Unsplash