pain and grief

Tiem, kam sāp

Tu bez sirdssāpēm nevari paskatīties tā laika fotogrāfijas, tu izvairies iet pa to ielu, gar to māju, tu neapmeklē kādus pasākumus, kur kādu vari satikt vai kas tevī uzrok pagātnes emocijas, tu neklausies mūziku, ko klausījāties kopā, tu zini, ka draugi tavā klātbūtnē nerunās par to, kas liek tavai sirdij lūzt no skumjām un sāpēm… Kā tikt tam pāri? Vai tas var kādreiz beigties?

Ar šīm sāpēm tu jūties kā liels, smaga metāla zvans, kura mēle pie jebkuras svārstības, kas izraisa atmiņas un emocijas, rada spalgas, visā ķermenī vibrējošas skaņas, kas atkal un atkal nojauc tevis rūpīgi sargāto nosacīto miera un klusuma periodu.

Un tomēr… zini, ka ar laiku katrs mazākais atgādinājums par notikušo vairs neliks sirdij sisties kā neprātīgai vai asaru tērcītēm laužoties pāri taviem vaigiem kā pavasara paliem, aizlauzt tavu balsi un uzplēst apdzijušo brūci.

Pienāks laiks, kad tu varēsi izkāpt no sāpēm, atgūstot spēju paraudzīties uz notikušo no tev droša un pieņemama attāluma. Un kādā brīdī apzināsies, ka iepriekš tik sāpīgie atgādinājumi un kairinājumi pamazām kļūst par tādām mīkstām bungu vālītēm, kas, pieskaroties un iekustinot zvana kustību, rada vien mīkstu, dobju dūkoņu, ko tu atlaid ar pāris dziļākām izelpām.

Vai viss sadzīst? Un vai ir kāds dziedinošs eliksīrs, ko izmantot, kad tā pa īstam sāp un nepāriet ? Visbiežāk, jauni notikumi, attiecības un dzīves pavērsieni pamazām pārklājas ievainojumam kā nomierinošs, atsāpinošs plāksteris. Un tomēr, ir labi apzināties, ka pastāv daudz ilgtspējīgāks un uzticamāks veids, kā izdziedēt savu traumu līdz pašiem dziļumiem.

Izkļūstot cauri apzinātā prāta un ego sapītajiem priekšstatiem par to, kā būtu jābūt un kas ir pareizi, atveroties zemapziņas dažkārt pārsteidzošajiem vēstījumiem un uzstādījumiem, kas, kā izrādās, var ietekmēt ikvienu tavu soli vai lēmumu, tu visbeidzot piekļūsti patiesas dziedināšanas avotam – dziļai, universālai gudrībai, kuru var saukt par dvēseli, augstāko Es, Dievu vai beznosacījuma, visaptverošu mīlestību, atrodot tieši tev vajadzīgās atbildes un atklāsmes. Īstajā brīdī un vietā.

Kā tur nonākt? Kā pietuvoties dziļākajai esībai un sirdsmieram? Meditācija ir uzticams pavadonis ceļā uz iekšēju dziedināšanu un patiesu transformāciju. Ja vēl esi šī brīnumainā ceļa pašā sākumā, izvēlies vadītu, tematisku meditāciju, kas kā pūkaina, silta sega apņems un atslābinās brīžos, lai tava sirds saņem mierinājumu un īstās ceļa zīmes.

 

Photo by Eric Ward on Unsplash