Universe_listens

Tu jau esi uzklausīts

Laikā, kad reliģijas pamatnostādnes pamazām samiksējas ar mūsdienu domātāju redzējumu par Vismuma lietu kārtību, bet modernais koučings smeļas iedvesmu neirozinātnē vai meditācijas mācībā, brīžiem var apmaldīties it kā vienkāršos, bet ļoti būtiskos sava ceļa meklējumos.  Tas attiecas gan uz apmulsušiem skolu beidzējiem, gan uz pieredzējušiem, bet pagurušiem pieaugušajiem, kas vēlas savā dzīvē ienest svaigumu vai pavisam drastiski mainīt līdzšinējo gājumu.

Liela daļa padomdevēju uzstāj, ka mērķim, vīzijai vai nodomam ir jābūt vienmēr klātesošam. Jo kā gan citādi sapratīsi, uz kuru pusi doties un kādus soļus spert? Un tad, sastādot objektīvu, taustāmu plānu, soli pa solim, tu vari virzīties konkrētā virzienā. Tiem, kam galamērķis ir skaidrs, palīdzēs arī pozitīvas afirmācijas, nodoma regulāra vizualizēšana, pašiedvesmas treniņi vai uzticamu padomdevēju atbalsts.

Bet ko darīt tiem, kas ilgstoši jūt, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka ir vajadzīgs svaigs gaiss, ka ir beidzot jāsaņemas un jāizlemj, kas ir kas un kā darboties tālāk? Ko darīt tiem, kuru dzīvē it kā viss kārtībā, un tomēr sirdī ik pa brīdiem nospiež nepiepildītas ilgas un vārdos grūti izsakāmas skumjas par tēmu – un ja nu tomēr… un ja nu es… un kā būtu…?

Pat ja tavs vārais sapnītis par jēgpilnāku, piepildītāku dzīvi, darot lietas, kas tevi iedvesmo, satiekot cilvēkus, kurus esi gaidījis visu savu iepriekšējo dzīvi, vai atsakoties no it kā ierastā un drošā, bet sen nogurdinošā mīt tavas sirds visklusākajā kaktiņā, tici – tu esi uzklausīts. Pat ja tevī mīt vēl tikai vāra cerība, ka lietas var mainīties – paļaujies.

Kļūsti vērīgāks, atvērtāks, pieņemošāks visam, kas nāk tavā ceļā. Un arī tu vari izvēlēties savu tuvāko mērķi – soli pa solītim tuvoties tam cilvēka tēlam, par kādu tu patiešām vēlies kļūt. Varbūt, ka tā būs regulāra vakara pastaiga, kurā sakārtot domas, varbūt kāds jauns mācību kurss, bet varbūt sirsnīgs zvans sen piemirstam draugam. Vienmēr atceries – Visums tevi jau ir sadzirdējis. Atbildes būs.  Uzticies.

 

 

Photo by averie woodard on Unsplash