Vai būt ābola otrai pusītei?

Sapnis par laimīgām attiecībām.., kad tiek atrasts īstais un vienīgais cilvēks, ar kuru nodzīvot kopā līdz “nāve mūs šķirs”. Gandrīz katrs no mums vismaz kādā savas dzīves posmā ir izsapņojis līdzīgu dzīves ceļa scenāriju.

Vai ir jāsameklē savu otro pusīti, lai dzīvotu piepildītu un laimīgu dzīvi? Kamēr jūtamies nepilnīgi, kaut ko nepaveikuši, nesaņēmuši, kad līdz pilnai laimei pietrūkst kādu noteiktu lietu, attiecību, sasniegumu, protams, ka gandarījums un patiesa dzīves baudīšana mums iet secen. Bet tad, beidzot, satiekam īsto cilvēku, dabūjam darbu, kas mūsu dzīvei piešķir jēgu un turklāt vēl aizbraucam sapņu ceļojumā! Laime pilnībā, ko vēl vairāk vēlēties?

Arī tas paies…

Bet brīnišķīgais ceļojums beidzas, atstājot aiz sevis skaistas atmiņas un skumjas, labais darbs, izrādās, ir ar savu garoziņu un ilgi gaidītais cilvēks blakus vairs nenolasa no acīm katru vēlēšanos… Jo pašas dzīves atslēgas vārds ir – PĀRMAIŅAS. Kā iegravēts Zālamana gredzenā: “Arī tas paies…”

Neviens cilvēks, neviena vieta pasaulē, neviena situācija mūs ilgtermiņā nevar “padarīt” laimīgus. Agri vai vēlu pienāks brīdis, kad būs jāpiedzīvo kāda mazāk vai vairāk sāpīga šķiršanās, vilšanās, satricinošas atklāsmes un pat nāve. Tādēļ ir svarīgi apzināti būvēt savu iekšējo mieru, stabilitāti, veselīgu pašpietiekamību un attiecības pašiem. Uzņemoties pilnu atbildību par savām vajadzībām un piepildījumu dzīvē.

Veselums ir pašā

Ja jutīsimies tikai kā ābola pusītes, kas veselumu meklē ārpusē, ārējos apstākļos, paļaujoties uz likteni vai izdošanos, tad, visticamāk, patiešām arī satiksim tādu pašu “pusīti”.. kādu, kas tic, ka pilnai laimei pietrūkst sameklēt ārēju risinājumu. Šādas attiecības bieži tiek būvētas uz vēlmēm kaut ko iegūt – pozitīvas emocijas, pašapliecinājumu, sapņa piepildījumu un… bailēm – to visu pazaudēt. Jo kas notiek ar ābolu, kuram viena puse nogriezta nost? Kas tālāk?

Patiesi laimīgas attiecības spēj radīt piepildīti un pašpietiekami cilvēki, kuros mīt atvērtība un gudrība pieņemt dzīves piedāvāto ar pateicību un mieru. Tie ir tādi veseli, sulīgi, gatavi āboli, kas īstajā laikā un vietā nokrīt blakus tādam pašam nobriedušam  ābolam 🙂